Au pair #9 Cesta zpět do Česka, aneb jaké zkušenosti jsem si přivezla?

by - neděle, října 15, 2017

Ahoj všichni, po delší době vás zase zdravím u mě na blogu, u nového článku! Už to budou skoro dva měsíce co jsem zpět v Česku, a zároveň dva měsíce co jsem nenapsala žádný článek. Je to hlavně z toho důvodu, že jsem hned po příjezdu jela na týden k tetě, potom zase teta k nám, navštěvovala jsem babičky, tetičky.. no a na blog mi nějak nezbyl čas.
V září jsem ale úspěšně zahájila třetí vysokoškolský rok a přestěhovala se zase do Brna na koleje - a pevně věřím, že mimo psaní bakalářky, budu stíhat i psaní blogu ;)

V dnešním článku bych se s vámi chtěla podělit o mé zkušenosti, které mi pobyt v Katalánsku dal, jak jsem si tam ty dva měsíce užila, a jestli bych se vůbec vrátila.
V prvé řadě chci říct, že opravdu nelituji toho, že jsem odcestovala a doporučovala bych každému, aby alespoň na prázdniny odjel do ciziny, protože to byl opravdu nezapomenutelný zážitek.

1) CO JSEM SI Z KATALÁNSKA PŘIVEZLA?
Kromě hromady fotek a zážitků, které jsem tam s holkama, nebo rodinou zažila, jsem se taky dost posunula v jazyce. Naučila jsem se nové fráze a slovíčka, ale především jsem se rozmluvila, a to je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí, když chcete mluvit cizým jazykem - rozmluvit se a nestydět se mluvit. Zdokonalila jsem se nejen v katalánštině, ale taky angličtině, protože rodiče se mnou často mluvili anglicky.
Kromě toho, že jsem se zdokonalila v jazyce a dozvěděla se spoustu nových věcí o Španělsku a Katalánsku, jsem také potkala spoustu zajímavých lidí. Tím, že jsem tam měla dvě kamarádky ze školy, neměla jsem takovou potřebu hledat si nové kamarády, ale i tak jsem v Katalánsku poznala spoustu milých lidí.
Poslední věc, kterou jsem si z Katalánska přivezla (když teda nepočítám jídlo, hmotné věci a pár kilo navíc) je tak trochu jiný pohled na svět a na život. Vím, že to může znít jako klišé, ale změnila jsem názor na spoustu věcí, urovnala jsem si spoustu myšlenek v hlavě a tak nějak jsem si konečně uvědomila co mě baví a co bych v životě chtěla dělat. A to je asi jedna z nejlepších věcí, kterou jsem si z mého pobytu v Katalánsku odvezla :)

2) JELA BYCH ZNOVU? 
Jedna z velmi častých otázek mého okolí je, jestli bych do ciziny jela znovu. Moje odpověď je ANO, jela, ale už ne jako au pair. Není to vůbec kvůli dětem, děti miluju, rodina byla taky báječná a stále jsme v kontaktu, ale chtěla bych v budoucnu jet do ciziny spíše pracovat a být trochu mezi lidma a mít větší volnost. I přesto ale uvažujeme s přítelem, že bychom spolu příští léto jeli jako au pair pár, ale sama bych už asi děti hlídat nejela. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy! :D

Jak už jsem psala i v předchozích článcích, celé prázdniny jsem si opravdu užila, ale už jsem ráda že jsem doma, že mám svůj klid, volnost a hlavně, že mám kolem sebe svou rodinu a přátelé. Jestli na mě máte nějaké otázky, tak mi je napište a já vám ráda v v komentářích nebo v dalším článku zodpovím :) 
Z rubriky Au pair ještě určitě pár článků vyjde, příště se můžete těšit na článek o výletě do Barcelony, Tarragony a Cambrils.

Mějte se krásně, Alexandra

You May Also Like

2 komentářů

  1. Krásný článek, jednou bych také chtěla zkusit někde dělat Au pair :) V Katalánsku jsem byla a je to tam překrásné.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě to zkus, je to skvělá zkušenost do života a asi nejlevnější možnost jak poznat kulturu a zemi, kterou chceš :)

      Vymazat

Děkuji vám za každý komentář :)