Jak jsem docílila zdravých a pevných nehtů za pár měsíců

by - pátek, července 14, 2017

Znáte ty holky, co mají husté, objemné vlasy, které jím rostou po centimetrech týdně a jejich nehty vypadají jako by chodily na manikúru každé ráno? Tak já mezi tyhle holky rozhodně nepatřím...(tímto zdravím mou kamarádku Lucku, které její vlasy tiše závidím)
Nebylo mi bohužel dáno do vínku mít krásné vlasy a pevné nehty bez mého vlastního úsilí, ale naučila jsem se o své nehty pečovat tak, aby měly hezký tvar, patřičnou délku, a hlavně aby byly PEVNÉ a NETŘEPILY SE. 
Nejdříve bych asi měla říct, že mé nehty byly vždy tenké jako papír, neustále se třepily, lámaly a tím pádem mi nikdy nevyrostly do nějaké pěkné délky. Asi před třemi lety jsem se tedy rozhodla pro gelové nehty a vběhla do prvního vietnamského salónu, který jsem viděla. Samozřejmě nehty nevypadaly ani trochu podle mých představ a na mých štíhlých rukách a hubených prstech vypadaly jako malé lopatky se špatným tvarem i délkou. /Tím nechci říct, že mám něco proti vietnamským manikúrám, vím, že spousta lidí je spokojená, ale já mám bohužel špatnou zkušenost/ Po tom, co jsem své nepěkné nehty oplakala, vyhledala jsem jinou manikérku, která mi mé nehty vrátila do původního stavu, a začala má etapa gelových nehtů, která trvala asi rok. Neměla jsem ale gelovky v pravém slova smyslu, měla pouze své přírodní nehty potažené vrstvou gelu, takže nehty byly pevnější, ale zároveň vypadaly jako by byly pouze nalakované. 
Po roce nošení gelu jsem se rozhodla, že si pořídím vlastní lampu a gely, a začnu si gelové nehty dělat doma. Toto mé nadšení vydrželo asi rok, poté jsem většinu své výbavy prodala a dělala si pouze průhlednou vrstvu gelu pro zpevnění, a nehty si začala lakovat klasickými laky. 
Jelikož mě ale nebavilo co 14 dní sedět 4 hodiny nad manikúrou, která se mi už po týdnu přestala líbit, gelové potažení nehtů jsem si přestala dělat úplně. 

Dokážete si asi představit, jak mé nehty po sundání gelu vypadaly. Byly měkčí než kdy dřív, lámaly se, třepily a i povrch nehtů vypadal otřesně. V takovém stavu byly asi před třemi měsíci a za tu dobu se stav mých nehtů změnil a zlepšil o 90% a já se rozhodla, že se s vámi podělím o pár rad a tipů, díky kterým jsem docílila pevných a dlouhých nehtů. 

1. STRAVA A VITAMÍNY
Nikdy nezapomínejte, že to co jíte se projeví nejen na vaší váze, ale také na vlasech, nehtech a kůži. Proto se snažte do svého jídelníčku zařadit hodně pestrých jídel, zeleninu a hlavně PIJTE. Voda napomáhá především pleti, pomáhá proti tvorbě vrásek a vaši pokožku dělá hebkou a svěží. Důležité jsou ale také vitamíny, například biotin, vitamín B, A, železo, zinek a další důležité minerály a vitamíny, které jsou nezbytné pro zdravé nehty a vlasy. Často se stává, že lidé mají těchto vitamínů a minerálů v těle nedostatek, a proto je dobré používat vitamínové doplňky na vlasy a nehty. Za mě můžu určitě doporučit doplněk stravy DONNA HAIR, nebo DONNA NAILS se kterým mám už letité zkušenosti, a právě díky Donna hair jsem se zbavila vypadávání vlasů. Jedná se ale o dražší doplňky stravy, myslím, že 3 měsíční kůra stojí okolo 500,- Pokud se vám nechce dávat za doplňky stravy tolik peněz, můžete vyzkoušet také BIOSIL PLUS, který používám v období kdy nemám Donnu a stojí okolo 60 korun. Co určitě nedoporučuji je držet striktní diety, nebo na druhou stranu se přejídat nezdravými jídly. Vše se totiž na vzhledu vašich nehtů, nebo vlasů časem podepíše.

2. SPRÁVNÉ PILOVÁNÍ
I když se vám to může zdát jako hloupost na které nezáleží, nesprávným pilováním nikdy nedocílíte pevných, netřepících se nehtů. Je důležité nehty pilovat vždy jen v jednom směru a do tvaru, který je pro vás přirozený, a který se vám líbí. Správné pilování nehtů mi opravdu pomohlo v tom, aby se mi nehty už dál netřepily, ale je samozřejmě také důležité udržovat určitou délku nehtů a nenechat si je úplně přerůst. Jestliže nemáte své vlastní nehty dostatečně pevné, při větší délce se vám nehet stejně ulomí, proto nemůžete čekat, že své přírodní nehty budete mít dlouhé stejně jako nehty zpevněné gelem. 

3. VÝŽIVA A LAKOVÁNÍ
Jak by vypadala vaše pleť, kdybyste si ji na měsíc přestali mazat krémem? Dokážete si to vůbec představit? Vaše nehty, ruce i tělo, potřebují úplně stejnou výživu a péči jako váš obličej, proto je skvělé jednou za čas nehtovou kůžičku potřít vyživujícím olejíčkem, vmasírovat a nechat vstřebat. Co se samotných nehtů týče, jestliže chcete aby nehty byly zpevněné, leskly se a tolik se nelámaly, budete muset začít používat lak na nehty. Samozřejmě laky obsahují mnoho škodlivých látek a nepřináší našemu tělu nic zdravého, ale na druhou stranu si myslím, že existují věci, které našemu zdraví škodí mnohem víc. Já si nehty lakuji pravidelně cca jednou týdně, abych nehty zbytečně neničila používám odlakovače. Momentálně používám vždy podkladový lak od GABRIELLY SALVETE -whitener exclusive, který nehtům dodá pevnost, lesk a krásně je vybělí. V dnešní době už ale seženete i laky, nebo odlakovače bez chemikálií a škodlivých látek. Já například ale stále používám odlakovač s acetonem, protože se mi s ním pracuje mnohem rychleji a nemusím nehet tolik drhnout abych lak odstranila. Zde záleží pouze na vás, co vy sami preferujete.

4. NEUKLÍZET? NENAMÁČET? NEPRACOVAT? 
Abyste měly krásné nehty, určitě si nemusíte najímat uklízečku a vyhýbat se mytí nádobí. Stačí si jen dávat pozor, abyste své nehty nepoužívaly jako pracovní nástroj, a vždy své nehty i ruce chránily gumovými rukavicemi. Pokud máte práci, kde si denně ruce namáčíte, a nebo kde zatěžujete své nehty a často se vám lámou, ale i přesto toužíte po krásných a dlouhých nehtech, doporučuji vám poohlédnout se po gelovém potažení nehtů, které vám vaše přírodní nehty zpevní a ochrání. 

Tyto čtyři body mi opravdu pomohly docílit pěkných, zdravých a pevných nehtů a doufám, že pomohou i vám.

Mějte se krásně, Alexandra

You May Also Like

3 komentářů

 1. Hezký článek, s nehty mám velké problémy, často se mi lámou a tak dále, tak zkusím přistoupit na tvé rady :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že ti moje rady pomůžou :) Můžeš ještě vyzkoušet gel lak, jestli jsi alespoň trošku zručná a máš pár korun do začátku navíc, zvládneš si pěkné nehty udělat i doma. Gel lak ti nehty dobře zpevní :)

   Vymazat
 2. Díky za tenhle článek, tyhle tipy se mi hodí :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :)