Au pair #7 Už je to měsíc !

by - čtvrtek, července 27, 2017

Ahoj všichni!
Měsíc mého pobytu v Katalánsku je už za mnou, a tak jsem si říkala, že se s vámi podělím o mé dosavadní pocity, zkušenosti a zážitky :)

Musím se přiznat, že první dva týdny pro mě byly asi nejtěžší. I když jsem našla opravdu skvělou rodinu, cítila jsem se tady sama, hodně se mi stýskalo a děti mě ze začátku nechtěly poslouchat. V téhle situaci bych asi každé au pair poradila, aby se zaměřila na sebe, začala cvičit, číst si, chodit na procházky, nebo výlety a poznávala nové lidi. Tohle mi totiž asi nejvíce pomohlo, zaměstnala jsem hlavu a nepřemýšlela nad tím, že se mi stýská. Po dvou týdnech mi ale přijely dvě spolužačky z Česka, které tady taky dělají au pair, což je super, a rozhodně doporučuji, abyste se hostitelské rodiny zeptaly, jestli jejich známí nehledají také hlídání, protože mít tady kamarádky je opravdu skvělé.Co se týče nějakého denního režimu, tak děti hlídám buď dopoledne, nebo odpoledne, podle toho jak mají rodiče práci. Většinou je nechám po snídani, nebo obědě chvíli koukat na televizi a potom si buď hrajeme, nebo jdeme do parku. Takhle probíhá asi každý týden, s tím, že někdy obědváme u babičky, a někdy třeba hlídám děti o něco déle, ale to se nestává moc často. V době kdy děti nehlídám, a taky o víkendech, mám své osobní volno a můžu si dělat cokoliv chci. Přes týden se s holkama scházíme na zmrzlinu, jdeme do parku, nebo nakupovat, a jsme většinou tak znavené z dětí a z toho věčného horka, že toho nikdy moc nepodnikneme, a jdeme raději domů odpočívat, haha. O víkendech ale plánujeme výlety po památkách, nebo horách, byli jsme i v Andoře, a hodně také chodíme na koupaliště.

Když chci, můžu samozřejmě trávit volné chvíle i s rodinou, jeden víkend jsem s nimi jela do Taús, nebo předevčírem jsme se byli koupat v jezeře, což byl opravdu krásný zážitek.

Stýská se mi stále, a moc, ale snažím se si to tady užívat na maximum, cestovat, poznávat, bavit se a taky se i trochu učit, protože jsem tady taky kvůli jazyku.
Za ten měsíc jsem tady zažila spoustu skvělých věcí a i když to ze začátku tak nevypadalo, s dětmi si už taky rozumím, snažím se být s nimi kamarádka, ale zároveň neztratit respekt, protože přeci jen ta výchova tady ve Španělsku je rozdílná s tou naší a člověk si na to musí zvyknout.

Jestli na mě máte nějaké otázky, tak určitě napište, a jestli zvažujete odjet do ciziny jako au pair, tak neváhejte, je to skvělá zkušenost! Určitě mě také můžete sledovat na Instagramu, kde jsem hodně aktivní.

Mějte se krásně, Alexandra 

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji vám za každý komentář :)