Au pair #3 Na co se nezapomenout zeptat

by - středa, června 07, 2017

V minulých článcích jsem psala o hledání rodiny, a také o tom, co je dobré zařídit před odjezdem do cizí země jako au pair. Jednou z velmi důležitých věcí je také komunikace s rodinou. Jelikož pojedete na pár měsíců bydlet k úplně cizím lidem, je dobré se o nich dozvědět co nejvíce, abyste potom nebyli překvapení nebo zklamaní.

Dnes bych vám proto chtěla představit 4 nejdůležitější otázky, na které je dobré se zeptat, než se stanete něčí au pair. :)
1. Děti a jejich záliby?
Jako první byste se asi měli zajímat o děti, které budete hlídat. A tím nemyslím znát pouze jejich jména a věk, ale hlavně znát jejich koníčky, vědět co mají rádi, co jim chutná a s čím naopak u nich neuspějete. Uděláte také dojem, pokud dětem něco malého dovezete, a pokud to bude něco, co mají děti rádi, mnohem rychleji si je získáte :) 

2. Denní režim, moje povinnosti?
Na co se určitě rodiny nezapomeňte zeptat, je jaký mají denní režim, a jaká bude vaše úloha u nich v domácnosti. Samozřejmě se předpokládá, že budete hlídat děti. Některé rodiny ale také vyžadují úklid domácnosti, vaření či jiné domácí práce. Mě osobně rodinka ihned ve druhém emailu informovala o tom kde rodiče pracují, kdy chodí domů, kdy budu hlídat děti a kdy budu mít volno. Neměla bych mít tedy v popisu práce úklid, ani vaření, ale počítám s tím, že budu v domácnosti pomáhat tak nějak se vším. Další velmi důležitou věcí je vaše ubytování. Je pravděpodobné, že budete bydlet v domě s rodinou, ale určitě se zeptejte, jestli budete mít svůj vlastní pokoj, případně i koupelnu atd.

3. Letenky, plat, výdaje?
Myslím, že mzda zajímá snad úplně každého, ať už se uchází o práci, nebo brigádu a mě se vždy všichni ptají, kolik si jako ta au pair vydělám. Je logické, že vás zajímá kolik si vyděláte, a rodinu nijak neurazí, když se je na to zeptáte. Taky se nebojte zeptat na další výdaje, které by po vás rodina mohla vyžadovat, a nakonec se domluvte, kdo uhradí letenky. Mám tedy zkušenost s tím, že pokud si hledáte rodinku sami, bez agentury, letenky si většinou hradíte samy. Už se mi ale také ozvala rodina, která byla ochotna cestu uhradit.
Jinak co se týče výplaty, hodně záleží na tom do jaké země jedete, a na jak dlouho. Jelikož já se zajímala jen o Španělsko, vím, že tam se výplaty pohybují okolo 70euro za týden.

4. Kontakt na minulou au pair?
Asi poslední důležitou věcí, na kterou byste neměli zapomenout, je poptat se po jejich minulé au pair. Některé rodiny totiž už zkušenosti s au pair v minulosti měli, a jestliže je rodina solidní, určitě vám na ni poskytne kontakt. Měla jsem to štěstí, že au pair, která byla u mojí rodinky loňské prázdniny je češka a je velmi milá, otevřená, a o rodině mi řekla téměř vše. Toto je opravdu obrovská výhoda. Nejen že získáte informace o rodině, ale také se ujistíte v tom, že se nejedná o podvodníky, a tak nějak vám spadne kámen ze srdce. ;)

Myslím, že jsem shrnula ty nejdůležitější věci, na které je opravdu potřeba se zeptat. Doporučuji si s rodinkou volat a psát, být s ní stále v kontaktu a ptát se na cokoliv vás napadne :)
Doufám, že vám byl článek nápomocný, a jestli máte nějaké otázky, napište mi do komentáře.

Mějte se krásně, Alexandra.

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji vám za každý komentář :)