Au pair #2 Co zařídit před odjezdem

by - středa, května 10, 2017

Tak momentálně mi zbývá asi měsíc do odjezdu, a jelikož nerada nechávám věci na poslední chvíli, začala jsem už nějaké věci zařizovat. V dnešním článku vám tedy vypíšu několik základních věcí, které je dobré si zařídit několik týdnů před odjezdem :)


DOKLADY
Jednou z nejdůležitějších věcí vůbec, když vyjíždíte za hranice, jsou vaše doklady. Pokud cestujete po Evropě, stačí vám pouze platný občanský průkaz. Já osobně jsem si zašla vyřídit i pas, protože je dle mého názoru vždy lepší mít u sebe dva cestovní doklady. Nikdy totiž nevíte, co se vám může přihodit- můžete ztratit peněženku i s občanským průkazem, nebo vás může někdo okrást. Proto jsem si pro jistotu vyřídila i pas, který si plánuji dát do velkého zavazadla a u rodinky si ho budu nechávat doma. Vyřízení pasu trvá cca měsíc a stojí 600,- ale myslím, že se vám opravdu může hodit ;) Taky se určitě mrkněte na kolik vás vyjdou poplatky na vaší kreditní kartě, jestli z ní budete potřebovat vybírat / vkládat a podobně. Pro mě je nejvýhodnější vyřídit si kartu v eurech, jelikož za půl roku odcestuji znovu a tuto kartu budu potřebovat. Opět ale záleží na vás :) 

POJIŠTĚNÍ
Pojištění je určitě nedílnou součástí cesty do zahraničí, a to ať jedete na týden, nebo rok. I hloupá zlomenina, se vám totiž v zahraničí může pěkně prodražit. Můžete si s sebou vzít i vaši kartičku zdravotní pojišťovny, ale nespoléhejte na to, že vám při úraze pokryje veškeré výlohy na léčbu. Výhodou cestovního pojištění je také to, že pojišťovny mají v dané zemi sou asistentskou službu, se kterou se domluvíte česky, dostanete jejich telefonní číslo, a můžete se na ně kdykoliv obrátit. S cestovním pojištěním si nemusíte lámat hlavu měsíce dopředu, vyřízení trvá opravdu jen chvíli. Také doporučuji, abyste si našli kvalitní pojišťovnu, a raději si pár korun za pojištění připlatili.

LETENKY / JÍZDENKY
Ano, i letenky či jízdenky je vhodné kupovat s předstihem. Výhodou je nižší cena, a klid v duši že nemusíte nic kupovat na poslední chvíli. Já jsem si kupovala jízdenky na autobus asi měsíc a půl před odjezdem a opět doporučuji jízdenku připojistit, kdybyste se rozhodli z jakéhokoliv důvodu cestu zrušit - ať vám společnost proplatí alespoň nějakou část z ceny jízdného. 

PRACOVNÍ / ŠKOLNÍ POVINNOSTI
Jestliže máte nějaké brigády, je vždy lepší oznámit to zaměstnavateli předem. Bude mít alespoň čas najít si za vás náhradu, a můžete se také domluvit na tom, že vás po příjezdu vezme zpět :) Co se týče školy, já odjíždím docela brzo a budu muset udělat všechny zkoušky co nejdřív. Je fajn promluvit si o tom s profesory, určitě vás podpoří a případně se s vámi domluví na nějakých náhradních termínech. 
Ani v cizině ale nezapomeňte na své povinnosti, jako je zápis do dalšího semestru či zápis předmětů (pokud studujete na VŠ), vyhnete se pak zbytečným komplikacím po návratu domů. 

LÉKAŘ
Poslední a neméně důležitou věcí, kterou je potřeba řešit s velkým předstihem, je návštěva lékaře. Měli byste si zkontrolovat jestli není potřeba zajít na preventivní prohlídku k obvodnímu lékaři, zubaři či gynekologovi. A všichni známe jak dlouhá je objednací lhůta..brrr.. 

Doufám, že jsem na nic důležitého nezapomněla, a že vám dnešní článek alespoň trochu pomohl :) A určitě mi napište do komentáře jestli si zařizujete věci s předstihem, nebo až na poslední chvíli? 

Mějte se krásně,a šťastnou cestu, Alexandra !

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji vám za každý komentář :)