Au pair #1 Hledání rodiny

by - čtvrtek, dubna 13, 2017V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti s hledáním rodiny, kde jsem rodinku hledala já, jak celý výběr probíhal, a proč jsem se rozhodla vycestovat.

KDE JSEM HLEDALA?
Já osobně jsem se rozhodla vyjet na vlastní pěst. To znamená, že jsem se vykašlala na agentury a začala brouzdat po internetu a hledat nějakou webovou stránku pro au pair a rodiny. Agenturu jsem nevolila z toho důvodu, že chci jet pouze na prázdniny a nechtělo se mi za dva měsíce v zahraničí platit několikatisícový poplatek agentuře. Také jsem v mnoha fórech četla, že agentuře někdy trvá hledání rodiny i několik měsíců.
Navíc, po mých zkušenostech s hledáním na vlastní pěst bych volila agenturu pouze v případě pobytu v USA, zde vám totiž agentura pomůže s vízem a zařídí s vámi vše potřebné. 
Po přečtení mnoha příspěvků, blogů a článků, jsem se rozhodla pro web AuPairWorldAUPAIRWORLD

Jako první je potřeba zmínit, že registrace na stránkách je pro au pair ZCELA ZDARMA. Za registraci platí poplatek pouze rodiny.
Orientace na těchto stránkách je velmi jednoduchá a pokud ovládáte alespoň základy angličtiny, určitě se tam skvěle zorientujete. Pokud nejste angličtinář, můžete si stránky přepnout do němčiny, francouzštiny,španělštiny, italštiny či dokonce nizozemštiny.
Potom už se stačí pouze zaregistrovat a vyplnit si svůj profil. Doporučuji profil vyplnit velmi pečlivě a hlavně pravdivě.
Potom si už podle svých preferencí (země, délka pobytu..) začnete hledat rodinku a když vás nějaká zaujme, stačí ji pouze napsat zprávu, případně i se svým emailem a vyčkat až se vám rodina ozve. 

KOMUNIKACE S RODINOU
Několikrát se mi stalo, že mi daná rodina ani neodepsala a některé rodiny odepsaly že už svou au pair našly. Na aupair world funguje vše hrozně rychle, jestliže vám rodina odpoví, že se jim váš profil líbí, většinou následuje dopisování a volání. 
Doporučuji si s rodinou začít dopisovat přes email a hned ze začátku se ptát na vše co vás zajímá. Později je fajn, když si zavoláte třeba přes Skype. Nejen že o sobě zjistíte spoustu věcí, budete mít možnost se na všechno zeptat, ale také uvidíte rodinku a rodina zase bude moct posoudit vás a vaší jazykovou schopnost. 

MOJE ZKUŠENOSTI

Já osobně jsem hledala rodinku v Katalánsku (oblast ve Španělsku), ale záleží samozřejmě na vás :) Napsala jsem několika rodinám, ale u žádné z nich mi to nevyšlo, nakonec se mi ozvala jedna rodinka sama od sebe! Při skypování je opravdu nutné se na vše ptát, hlavně tedy na děti, a také je dobré zeptat se na minulou au pair, moje rodinka mi dokonce dala na jejich minulou au pair kontakt. 

  
Určitě se můžete těšit na další články o mých zkušenostech s au pair, a jestli máte jakékoliv otázky, určitě mi napište, ráda je zodpovím! 
Mějte se krásně, Alexandra 

You May Also Like

0 komentářů

Děkuji vám za každý komentář :)